Микола Чайковський

2.01.1887 р. - 7.10.1970 р.

"...Я знаю, я твердо вірю, що тільки в науковій діяльності - і лише в ній - я знайду своє щастя. Я не поет і не відаю того натхнення, яке описують поети, але я знаю хвилини не самовдоволення, не гордості - все це приходить потім - а моменти, коли розум цілком охоплює ідею, що раніше відскакувала, наче м'яч. Тоді я забуваю, що існую, я бачу перед собою ідею."

Народився Микола Чайковський 2 січня 1887 р. у Бережанах, невеличкому повітовому містечку Східної Галичини (тепер Тернопільської області), де його батько довгі роки був адвокатом, займаючись одночасно письменницькою роботою. Після закінчення Бережанської гімназії, їде до Праги, де вчиться в Німецькій вищій технічній школі, а згодом в університеті. Празький Німецький університет не задовольнив сподівань Чайковського, і через рік він перейшов на філософський факультет Віденського університету, в якому провчився три роки. Останній рік навчання М.Чайковського проходив у Львівському університеті.

У Відні М.Чайковський слухає лекції з математики, фізики, астрономії, працює у фізичній лабораторії, багато часу віддає громадській роботі. Перша робота з математики "Розвій чисельних систем в історії людської культури", яка поклала початок плідній праці вченого в галузі математики та її історії, методики викладання математики, розробки української наукової термінології.

Весною 1911 р. Чайковський успішно захистив у Віденському університеті дисертацію і здобув ступінь доктора філософії.

детальніше читайте:

Літ.: